Środki na oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii, polsko-norweska współpraca w obszarze ochrony energii i klimatu oraz inspirujące proenergetyczne rozwiązania – to tylko część tematów, które zostaną poruszone podczas drugiej konferencji bilateralnej pt. Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i ochrony klimatu.
Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia w Warszawie w hotelu IBIS Stare Miasto, ul. Muranowska 2.
Wydarzenie jest częścią projektu parasolowego pn. Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i ochrony klimatu, który jest finansowany w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie Programu PL04 ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.
Podczas konferencji przedstawiony zostanie m.in. raport diagnostyczny nt. sytuacji energetycznej polskich samorządów, katalog polskich i norweskich dobrych praktyk, 10 projektów innowacyjnych realizowanych przez polskie gminy we współpracy z partnerami norweskimi oraz stała, polsko-norweska platforma współpracy. Ponadto omówione zostaną tematy szczególnie interesujące dla polskich samorządów, w tym dotyczące:
- finansowania proenergetycznych inwestycji,
- ograniczania niskiej emisji i poprawy jakości powietrza w miastach
- rozwoju budownictwa pasywnego,
- rozwoju elektromobilności,
- wybranych proenergetycznych rozwiązań stosowanych w polskich i norweskich gminach.
Konferencja jest organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cites”, Związek Miast Polskich i Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych.
Inicjatywa adresowana do wszystkich polskich samorządów lokalnych i ich partnerów (instytuty i centra badawcze, instytucje finansowe, organizacje pozarządowe, firmy prywatne itd.), zainteresowanych tematyką efektywności energetycznej i wykorzystania OZE oraz nawiązaniem współpracy i wymiany doświadczeń z Norwegami.
Udział w konferencji jest bezpłatny, natomiast koszty zakwaterowania i dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Aby się zarejestrować, prosimy skorzystać z internetowego formularza rejestracji dostępnego TUTAJ.
Rejestracja będzie prowadzona do czwartku, 13 kwietnia br.
W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań dotyczących prezentacji lub samego wydarzenia, prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia pod adresem e-mail: biuro[at]pnec.org[dot]pl lub numerem telefonu: +48 12 429 17 93.