Na przełomie kwietnia i maja br. w kilkunastu miejscach w kraju Związek Powiatów Polskich wspólnie z samorządami-gospodarzami organizuje cykl bezpłatnych warsztatów szkoleniowych zatytułowanych "NOWELIZACJA USTAWY PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH 2016 W PRAKTYCE".
Do 18 kwietnia musi wejść w życie zmiana ustawy Prawo zamówień publicznych związana z obowiązkiem implementacji nowych dyrektyw unijnych – dyrektywy klasycznej (2014/24/UE), a także sektorowej (2014/25/UE) dotyczących zamówień publicznych. Wdrożenie tych dyrektyw odbywa się poprzez nowelizację ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych.
Nowelizacja wprowadza około kilkadziesiąt ważnych zmian w obowiązującej ustawie. Ponadto wprowadzone zostaną inne zmiany, nie dotyczące implementacji dyrektyw.
Zmiana spowoduje, m.in. wprowadzenie możliwości ograniczenia stosowania kryterium najniższej ceny; promowanie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę i promowanie zatrudnienia osób defaworyzowanych przez wprowadzenie szerokiej klauzuli społecznej dotyczącej np. niepełnosprawnych; obowiązek prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia w formie elektronicznej oraz tzw. jednolity europejski dokument zamówienia załączany przez wszystkich wykonawców do oferty.
W związku z tym, każdy zamawiający powinien poznać wszystkie nowe zasady przygotowywania i prowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia.
Szkolenie ma na celu przygotowanie zamawiających do prowadzenia postępowań zgodnie z nowymi dyrektywami unijnymi oraz zgodnego z prawem stosowania nowych procedur.
Warsztaty szkoleniowe odbędą się:
- 28 kwietnia br. w Radzyniu Podlaskim,
- 4 maja br. w Sieradzu,
- 5 maja br. w Jeleniej Górze,
- 5 maja br. w Kościanie,
- 6 maja br. w Raciborzu,
- 9 maja br. w Rypinie,
- 9 maja br. w Skarżysku-Kamiennej,
- 10 maja br. w Przemyślu,
- 10 maja br. w Szczecinku,
- 11 maja br. w Brzesku,
- 12 maja br. w Augustowie.
Warsztaty przeznaczone są dla pracowników jednostek samorządowych powiatów, miast i gmin odpowiedzialnych za ten sektor usług.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).
Zaproszenia, programy i formularze zgłoszeniowe dostępne są w poniżej zamieszczonych plikach.