Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Kolejny tydzień z transportem publicznym za nami

Regulacje prawne w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym generują liczne trudności podczas realizacji zadań przez wydziały komunikacji i transportu. Dotyczy to zarówno Starostw Powiatowych, jak i urzędów miast na prawach powiatu.

Związek Powiatów Polskich kontynuuje serię warsztatów szkoleniowych, których celem jest zapoznanie się z zapisami ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, wyjaśnienie pojęć i definicji oraz dostarczenie wskazówek ułatwiających właściwe zrozumienie wymienionych przepisów oraz poprawne ich stosowanie w codziennej praktyce. Szkolenia prowadzone są przez prawników specjalizujących się w tej dziedzinie. Ich tematyka pozwalała na nabycie przez uczestników umiejętności z zakresu zarządzania, organizacji i usprawnienia publicznego transportu zbiorowego.

Warsztaty adresowane są dla pracowników jednostek samorządowych miast i gmin odpowiedzialnych za sektor usług transportowych.

W ostatnim czasie warsztaty te odbyły się w dniach 14-17 września kolejno w Zgierzu (woj. łódzkie), Kielcach (woj. świętokrzyskie), Przeworsku (woj. podkarpackie) oraz Krakowie (woj. małopolskie). W każdym z tych miejsc udział brało kilkadziesiąt pracowników samorządowych.

Szkolenia organizowane są dla członków ZPP oraz gmin z terenu powiatu członkowskiego. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Kolejne szkolenia zaplanowano na październik. O terminach i miejscach poinformujemy na www.zpp.pl oraz w Dzienniku Warto Wiedzieć.