Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Nagrody Starosty Polkowickiego

Znam i podziwiam powiat polkowicki

Uczniowie klasy III a z Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie mieli ufundowaną przez Starostę Polkowickiego - Marka Tramś, wycieczkę po powiecie polkowickim w nagrodę za zajęcie I miejsca w VIII edycji Konkursu Wiedzy o Powiecie Polkowickim „Znam i podziwiam powiat polkowicki - cudze chwalicie swego nie znacie”.

Uczniom towarzyszyli nauczyciele - Anna Piotrowska-wychowawca zwycięskiej klasy, Anna Kwiecień - pedagog i koordynator "Konkursu Wiedzy o Powiecie Polkowickim" oraz pomysłodawca konkursu - dyrektor Gimnazjum - Halina Pluta, która jest jednocześnie radną powiatu polkowickiego.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie nowego gmachu Starostwa Powiatowego. Jest to najnowocześniejszy i najbardziej ekologiczny budynek administracji publicznej w całej Polsce. Młodzież miała możliwość rozmowy z Panem Markiem Tramś - Starostą Polkowickim, a zarazem Prezesem Związku Powiatów Polskich. Starosta opowiadał o walorach ekologicznych i ekonomicznych budynku starostwa i o zadaniach starosty. Zaprosił też uczniów do swojego gabinetu. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Natalia Kiziuk miała przyjemność zasiadania w fotelu Starosty. Uczniowie zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem, a każdy z uczestników wycieczki otrzymał upominki, m.in. historyczny atlas świata na płycie CD. Młodzież była miło zaskoczona wspaniałym budynkiem starostwa, wprowadzającym powiat polkowicki w następny wiek, oraz gościnnością, profesjonalnością i otwartością urzędników pracujących w Starostwie Polkowickim.

Kolejnym etapem wycieczki były wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Szara Przystań” Leokadii Adamowicz, które znajduje się w Krępie. Pani Leokadia pokazała swój warsztat pracy, zaprezentowała wykonane przez siebie gobeliny oraz zrobiła pokaz tkania na krośnie poziomym i przędzenia na kołowrotku. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania w ramce tkackiej barwnego dywanika splotem gobelinowym, świetnie się przy tym bawili.

Następnie wycieczka udała się do Przemkowa, gdzie uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Prawosławnej Cerkwi pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Po obiekcie oprowadzał Proboszcz parafii-Ksiądz Mitrat Igor Popowicz. Uczniowie poznali historię cerkwi, dowiedzieli się jakie są różnice i podobieństwa w obrzędach religijnych pomiędzy prawosławiem, a chrześcijaństwem. Ostatnim etapem wycieczki było spotkanie integracyjne w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

źródło: e-legnickie.pl