Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

O rynkach pracy w Polsce i na Litwie

W dniach 27-29 sierpnia 2014 r. w Gołdapi gościli przedstawiciele Wileńskiej Terytorialnej Giełdy Pracy. Pobyt miał miejsce w ramach współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie. Pierwszego dnia, podczas wizyty w  Powiatowym Urzędzie Pracy w Gołdapi, goście poznali sytuację na rynkach pracy województwie warmińsko-mazurskim i powiecie gołdapskim – tematy przybliżyli dyrektorzy: dyrektor WUP w Olsztynie Zdzisław Szczepkowski oraz dyrektor PUP w Gołdapi Wojciech Hołdyński.

Z kolei wizyta gości w gołdapskiej wieży ciśnień miała na celu ukazanie innowacyjności w postrzeganiu miejscowych zabytków jako pomysłu na biznes. Delegacja zwiedziła też Kompleks Sportowo-Rekreacyjny w Gołdapi, tężnie i pijalnię wód mineralnych - przykłady wykorzystania środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zapoznała się także z rozwojem funkcji uzdrowiskowych zwiedzając sanatorium Wital i centrum rehabilitacyjne w Niedrzwicy. Goście spotkali się również z wójtem Gminy Dubeninki – Ryszardem Zielińskim oraz odwiedzili przedsiębiorstwo Piękna Góra Rudziewicz.

Goście z Wilna spotkali się również ze starostą gołdapskim Andrzejem Ciołkiem, który w prezentacji multimedialnej przybliżył nasz powiat, jego historię, walory turystyczne i przyrodnicze oraz inwestycje unijne ostatnich lat. Goście z chęcią dyskutowali na tematy ekonomiczne i gospodarcze, zwłaszcza w aspekcie przygranicznego położenia powiatu gołdapskiego i małego ruchu granicznego.

Była to już kolejna w tym roku wizyta w Polsce przedstawicieli Wileńskiej Terytorialnej Giełdy Pracy. Seminaria organizowane w ramach współpracy z WUP w Olsztynie mają na celu m.in. wymianę doświadczeń w zakresie doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy czy projektów realizowanych w ramach środków zewnętrznych.

O rynkach pracy na Litwie i w Polsce
O rynkach pracy na Litwie i w Polsce
O rynkach pracy na Litwie i w Polsce