Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Okrągły Stół Metropolii Polskich

Okrągły Stół Polskich Metropolii
Kompleksowe wyzwania – innowacyjne miasta w ramach  V Kongresu Innowacyjnej Gospodarki w Warszawie

Jak zmieniły się polskie metropolie w kontekście 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej? W jakim miejscu jesteśmy, a co jeszcze przed nami?  Czy dalsze plany rozwoju miast powinny się wiązać z wdrażaniem innowacyjnych usług publicznych?

Odpowiedzi na powyższe pytania udzielą Prezydenci i Wiceprezydenci polskich metropolii podczas Panelu Miast w ramach V Kongresu Innowacyjnej Gospodarki organizowanego w dniach 16- 17 czerwca w Centrum Konferencyjnym Muranów przy ul. Anielewicza 6 w Warszawie. Uczestnicy debaty skupią się na zagadnieniach związanych z gospodarką, infrastrukturą, opieką społeczną oraz komunikacją z mieszkańcami. Swój udział w dyskusji potwierdzili: Tadeusz Truskolaski- Prezydent Miasta Białegostoku,  Rafał Bruski - Prezydent Miasta Bydgoszczy, Marek Cieślak - Wiceprezydent Miasta Łodzi, Stanisław Sienko - Wiceprezydent Miasta Rzeszowa, Adam Grehl -Wiceprezydent Miasta Wrocławia oraz Michał Olszewski- Wiceprezydent m.st. Warszawy. Panel Okrągły Stół Polskich Metropolii:  Kompleksowe wyzwania – innowacyjne miasta jest organizowany przy wsparciu projektu CCIC – Complex Challenges, Innovative Cities. Odbędzie się w I dniu Kongresu, 16 czerwca, od godziny 13.50.

Kongres Innowacyjnej Gospodarki to doroczna prestiżowa konferencja organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą mająca na celu wypracowanie konkretnych rozwiązań, przyspieszających proces transformacji polskiej gospodarki w kierunku modelu innowacyjnego. Każda z edycji Kongresu gościła wybitnych przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, a także największych innowacyjnych firm, z kraju i zagranicy. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie  25+ , czyli jak zapewnić Polsce kolejne 25 lat sukcesu?

 

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń Kongresu: http://kongresig.pl/pl/program/

Rejestracja: http://kongresig.pl/pl/zarejestruj-sie/

Wielkie miasto