Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Powiat olkuski nagrodzony za walkę z grypą

14 września w Sejmie odbyła się VIII Doroczna Debata Flu Forum, podczas której spotkali się przedstawiciele instytucji zdrowia publicznego, przedstawiciele świata medycyny, pracownicy ochrony zdrowia, władze samorządowe, pracodawcy oraz media.

Podczas wydarzenia eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy nagrodzili 22 samorządy, które realizują programy zdrowotne z zakresu profilaktyki grypy. W tym roku przyznano samorządom tytuły: Eksperta, Super Lidera, Lidera oraz Nowego Lidera w profilaktyce grypy. W tej ostatniej kategorii nagrodzony został powiat olkuski. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Samorządy terytorialne bardzo odpowiedzialnie podchodzą do obowiązków związanych z opracowywaniem i realizacją programów zdrowotnych. Aktywności podjęte przez nagrodzonych podczas tegorocznego Flu Forum przyczyniają się do popularyzacji szczepień przeciw grypie. Działania samorządów mobilizują również inne jednostki do wdrażania projektów walki z grypą. Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy liczą na to, że samorządy będą kontynuowały promocję profilaktyki grypy i zachęcały mieszkańców do szczepienia – szczególnie osoby leczące się z powodu przewlekłych chorób układu krążenia, układu oddechowego oraz cukrzycy, seniorów, dzieci i kobiety w ciąży.

Więcej w Dzienniku Warto Wiedzieć.