Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Powiat Ostródzki

Obserwując niezwykle napiętą sytuację międzynarodową związaną z wydarzeniami na Ukrainie, Samorząd Powiatu Ostródzkiego, mając przyjacielskie partnerskie kontakty z Rejonem Nadwirniańskim na Ukrainie oraz z Teatrem Narodowym im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie, podjął inicjatywę zorganizowania charytatywnego tournee artystycznego zespołu tej placówki po Województwie Warmińsko-Mazurskim. Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk oraz Narodowy Akademicki Ukraiński Teatr Dramatyczny im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie zapraszają na przedstawienia teatralne, które odbędą się w dniach od 10 do 12 maja 2014 r. w Elblągu, Ostródzie i Olsztynie. Do wstępu na spektakl lub koncert upoważniać będzie specjalna cegiełka. Całkowity dochód ze sprzedaży tych cegiełek zostanie przeznaczony na pomoc poszkodowanym na Majdanie i ich rodzinom.

- Do Polski przyjadą światowej sławy aktorzy Teatru Narodowego ze Lwowa – mówi Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk – Będzie to jedyne tego typu wydarzenie artystyczne w Polsce, w którym uczestniczyć będzie ponad 60 aktorów z Ukrainy, kilka ton scenografii teatralnych i obrotowa scena. Cztery spektakle teatralne odbędą się w Ostródzie, Olsztynie i Elblągu.

Cykl wydarzeń artystycznych zostanie poprzedzony meczem piłkarskim, rozegranym pomiędzy samorządowcami z Warmii i Mazur a artystami z Ukrainy. Mecz odbędzie się w piątek, 9 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Ostródzie przy ul. 3 Maja. W przerwie meczu z recitalem wystąpi Orkiestra Miejska z Ostródy. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

źródło: powiat.ostroda.pl