Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Powiat Szamotulski

Do udziału w plebiscycie zaproszono wszystkie gminy, miasta i powiaty z wojwództwa wielkopolskiego. W sumie, kapituła konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciel organizatora, ekonomiści, pracownicy naukowi, eksperci oraz dziennikarze wyłoniła i nagrodziła 11 miast, 12 gmin i 5 powiatów z całej Wielkopolski w poszczególnych kategoriach. Pod uwagę brano ostatnie 4 lata pracy samorządów.

Statuetki i wyróżnienia

Powiat szamotulski został Liderem Gospodarki. Nagrody wręczał wojewoda Piotr Florek i wicemarszałek Mateusz Klemenski, którzy wspólnie z Ministerstwem Gospodarki objęli patronat honorowy nad tym plebiscytem. Nagrodę, w imieniu starosty Pawła Kowzana, odebrał Kazimierz Michalak, członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego. – Ta nagroda to efekt ciężkiej pracy wszystkich urzędników, gmin, instytucji – mówił Kazimierz Michalak. – To pokazuje, że powiat wciąż się rozwija, inwestuje. Cieszę się, że to co zrobiliśmy do tej pory zostało zauważone.

Co to za plebiscyt?

Plebiscyt „Euro Powiat” to wybór starostw powiatowych, które jak żadne inne potrafią zadbać o swoich mieszkańców, są przyjazne wobec firm i instytucji działających na swoim terenie. Powiatów, które skutecznie tworzą warunki zachęcające nie tylko inwestorów, ale również wszystkich mieszkańców do funkcjonowania właśnie tutaj. Prestiżowe wyróżnienia otrzymali już samorządowcy oraz przedsiębiorcy z województw: Lubelskiego, Łódzkiego Małopolskiego, Mazowieckiego, Podkarpackiego Śląskiego, Świętokrzyskiego, Warmińsko-Mazurskiego oraz Wielkopolskiego. 20 listopada 2013 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się I edycja Ogólnopolskiego Plebiscytu Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner, którą patronatem objął Minister Gospodarki Janusz Piechociński.

źródło: powiat-szamotuly.pl