Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Samorządowcy powiatowi przygotowani do absorpcji środków unijnych nowej perspektywy

Zakończył się cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu nowej perspektywy unijnej - realizowanych przez Związek Powiatów Polskich.

W okresie od maja do września br. pracownicy biura Związku Powiatów Polskich prowadzili warsztaty szkoleniowe zatytułowane "EUROFUNDUSZE 2014-2020 - źródło dodatkowego wsparcia finansowego samorządów".

Szkolenia te odbyły się we wszystkich 16 województwach w kraju.

Podczas warsztatów omówiona została polska polityka rozwoju, unijna polityka spójności, a także mówiono o źródłach wsparcia finansowego, o które będą mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego w nowej perspektywie unijnej.

W każdych z warsztatów brało udział po kilkadziesiąt osób - przedstawicieli władze samorządowych gmin i powiatów oraz pracowników administracji publicznej.

Spotkanie te były dobrą okazją do pozyskania wiedzy o rozwiązaniach, które mogą dodatkowo wzmacniać pisane przez samorządy wnioski.

Szkolenia prowadzili eksperci ZPP: Bernadeta Skóbel (radca prawny, kierownik Działu Monitoringu Legislacyjnego i Ekspertyz) oraz Jarosław Komża (ekspert ZPP).

Realizacja warsztatów prowadzona była w ramach środków własnych ZPP.