Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Samorządowcy zaproszeni na Marsz Wolności

W imieniu Samorządowego Komitetu Protestacyjnego zapraszamy do udziału w „Marszu Wolności” w dniu 6 maja w Warszawie. Jak wcześniej Państwa informowaliśmy, jest on wspólnym przedsięwzięciem wielu środowisk – samorządów, nauczycieli, rodziców, środowisk sędziowskich, opozycyjnych partii politycznych, ruchów obywatelskich. Marsz Wolności obok zamanifestowania przywiązania Polek i Polaków do wolności osobistych oraz europejskich wartości będzie również wyrazem poparcia dla środowisk samorządowych, nauczycielskich oraz prawniczych. Marsz Wolności to zaproszenie dla wszystkich tych, którzy chcieliby Polski obywatelskiej, przyjaznej, europejskiej i samorządnej.

Marsz Wolności rozpocznie się na Placu Bankowym o godz. 13:00 od wystąpień na pierwszej scenie przedstawicieli środowisk wspierających Marsz, w szczególności samorządowców. Ze względu na spodziewaną frekwencję gorąco zachęcamy do przybywania na Plac Bankowy wcześniej, od godz. 12:30.

Po wystąpieniach, Marsz Wolności wyruszy  ulicą Marszałkowską aż do placu Konstytucji, gdzie na drugiej scenie nastąpią przemówienia końcowe  oraz koncert zespołu Big Cyc. Trasa marszu liczy ok. 2,6 km, a szacowany czas jego przejścia, biorąc pod uwagę spodziewaną frekwencję to ok. 1,5-2 godzin.

Przypominamy, że dla uczestników Marszu przybywających do Warszawy autokarami przygotowane zostały parkingi m.in. obok Pałacu Kultury i Nauki oraz na Torwarze. 

Główny ciężar organizacyjny i finansowy związany z „Marszem Wolności” wzięła na siebie Platforma Obywatelska i jej biuro zajmuje się logistyką Marszu. Informacje nt. ilości uczestników oraz autokarów (obejmujące również podstawowe dane kontaktowe koordynatorów poszczególnych autokarów - tj. imię, nazwisko, mail oraz telefon) prosimy przesyłać na adres emilia.was[at]platforma[dot]org lub tel. +48 725 200 714.