Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Starosta Radomszczański i kadeci

14 listopada 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej mundurowej.

Oto fragment ślubowania, które złożyli uczniowie klasy mundurowej: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków kadeta, ślubuję systematycznie i wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności, wykorzystując jak najlepiej czas i warunki do nauki".

Wśród zaproszonych gości obecni byli Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Zofia Bartnik, Starosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Urszula Rorat, a także Komendant Komisariatu Policji w Przedborzu podinsp. Mariusz Pawłowski oraz Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku mł.asp. Aneta Komorowska.

Starosta Robert Zakrzewski złożył kadetom życzenia wytrwałości na obranej przez siebie drodze oraz życzył im, aby byli dla wszystkich wzorem do naśladowania, a swoją postawą dawali przykład rówieśnikom. Podkreślił, że mundur, który kiedyś założą, będzie nie tylko powodem do dumy, ale także symbolem wziętej na siebie odpowiedzialności.

Po uroczystym ślubowaniu, uczniowie ZSP nr 1 w Przedborzu zaprezentowali zgromadzonym przejmujący montaż słowno-muzyczny "Nasze drogi do wolności".

źródło: radomszczanski.pl