Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

XIII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów


Audyt wewnętrzny w JST, prawo podatkowe, centra usług wspólnych, funkcje kontrolne rad i spółki komunalne – to tylko część tematów poruszonych w Katowicach.

Wydarzenie odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i trwało dwa dni – 1 i 2 października br. Jego organizatorem była spółka MUNICIPIUM, wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Partnerem-gospodarzem miasto Katowice.

Specjalnym gościem wydarzenia był Benjamin Barber, politolog i filozof, wybitny profesor amerykańskich uniwersytetów, znany w Polsce jako autor bestsellera „Gdyby burmistrzowie rządzili światem”.

Tegoroczna impreza wyróżniała się nie tylko z uwagi na przypadające w tym roku 25-lecie samorządu. Nowością było to, że Forum składało się aż z 10 odbywających się równolegle konferencji tematycznych. W ich ramach odbywały się także panele i debaty.

Na jednaj z takich konferencji - Kongres Skarbników Polskich Samorządów obecny był Ludwik Węgrzyn, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich. 1 października wziął on czynny udział w debacie pt. „Podniesienie kwoty wolnej od podatku PIT – skutki dla budżetów JST i ewentualne sposoby zrekompensowania utraconych wpływów”.

W tegorocznym Forum udział wzięło ok. 700 osób: liderów samorządów terytorialnych, skarbników, sekretarzy, radnych, ekspertów i praktyków, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO i mediów.