Strona, archiwalna

Strona, którą przeglądasz jest stroną archiwalną, działającą do czerwca 2017r.

Aktualna strona znajduje się pod adresem: http://zpp.pl/

Zamknij

Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Moja ulubiona księgarnia

W 2014 roku obchodzony jest Jubileusz 650 lat w służbie Książki. Dla upamiętnienia tej ważnej dla nauki i kultury polskiej rocznicy Komitet Porozumiewawczy Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców ogłosił Jubileuszowy Rok 2014 czasem wzmożonych i zintegrowanych działań na rzecz wzrostu czytelnictwa oraz poszerzania wiedzy społecznej o książce pod hasłem 650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI.

W związku z obchodami Jubileuszu przygotowany został konkurs fotograficzno-literacki pt. "Moja ulubiona księgarnia". Jest on kierowany do osób, które chcą podzielić się z nami magią miejsc, w których zarażają się przyjemnością obcowania z książkami oraz w których znajdują zaangażowanie i pomoc w dokonywaniu najlepszych wyborów literackich. Wiele księgarń organizuje ciekawe wydarzenia kulturalne, warsztaty literackie, konkursy, spotkania autorskie, a nawet festiwale. O ich wyjątkowości stanowi niezwykłe zaangażowanie w kształtowanie właściwych postaw czytelniczych. Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Konkurs skierowany jest do osób, które chcą podzielić się magią miejsc, w których zarażają się przyjemnością obcowania z książkami oraz w których znajdują zaangażowanie i pomoc w dokonywaniu najlepszych wyborów literackich.

Do konkursu należy zgłaszać indywidualne prace wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie (mogą to być zarówno prace plastyczne, jak i prezentacje multimedialne lub fotograficzne). Prace powinny zawierać co najmniej dwa zdjęcia księgarni oraz pisemne uzasadnienie w dowolnej formie literackiej.

Termin nadsyłania prac do 31 lipca br.

Autorzy trzech najlepszych prac wybranych przez Jury otrzymają nagrody finansowe w wysokości: 3000 – I miejsce, 2000 zł – II miejsce oraz 1000 zł – III miejsce.

Organizatorzy: Polska Izba Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 

Zachęcamy do udziału